Že vrsto let pri bogoslužju v naši župniji sodelujejo bralci Božje besede.

Bralec Božje besede ni nekdo, ki zmore prvovrstno brez napak prebrati besedilo. Bralec Božje besede je sam že oznanjevalec. Temelj vsega je bralčeva vera.

V župniji sta organizirani dve skupini bralcev, ena za zavraški del župnije, kjer je trenutno več kot 30 bralcev in druga za godoviški del, kjer je trenutno točno 30 bralcev.

Občasno se organizira sestanek bralcev, kjer se pogovorimo o našem sodelovanju pri bogoslužju. V preteklosti so bila organizirani srečanja bralcev na katerih smo se učili tehnika branja in se seznanjali z duhovno razsežnostjo branja Božje besede.

Seznam bralcev za Zavratec vodi Katja Nagode, seznam za Godovič pa vodi Marjanka Jerman. Če se želiš pridružiti pri branju Božje besede se javi ustrezni vodji seznama bralcev. Z veseljem sprejemamo nove bralce.