Kdo smo?

O nas

Oratorij je sestavljen iz mnogih členov. Eden pomembnejših smo prav gotovo animatorji. Večinoma prihajamo iz župnij Godovič in Zavratec, nekaj pa jih je tudi od drugod, celo iz sosednje škofije ;). Smo fazani, dijaki, bruci, študentje ter mladi v poklicih in skupaj nas je okoli 40.

Pri iskanju skupnih lastnosti najdemo prav gotovo željo po druženju z otroki, medsebojno druženje ter kvalitetno preživljanje prostega časa. Vse to nas druži tudi med letom, ko se dobivamo na skupnih sestankih in na prav posebnem vikendu za animatorje, kjer se še prav posebej pripravljamo na oratorij: razmišljamo o animatorstvu kot našem poslanstvu, si izmišljujemo nove banse in igrice, iščemo koreografijo za himno, se pripravljamo na kateheze in še in še.

Ker pa oratorij ni le igra, je pomemben tudi duhovni vodja – naš župnik Bogdan Berce. On skrbi za naše duhovno področje, da nahranimo naše duše z duhovno hrano. Spodbuja nas k temu, da bi bili žive priče Boga, da bi otrokom govorili iz naših izkušenj in da bi s tem pripomogli k njihovi rasti v dobre kristjane.