Ti si Peter skala!

Minil je še en dan oratorija. Kljub slabim vremenskim napovedim, se je dan začel odlično. Oblačno vreme nas ni oviralo pri bansih in jutranji telovadbi. Sledila je igra ter nagovor župnika, dež pa se nas je usmilil tudi ob katehezah, tako da smo jih lahko imeli zunaj. Tako smo imeli veliko prostora tudi za kakšno igrico, ki si jo privoščimo ob resnih temah katehez. Med molitvijo smo slišali, zakaj je Jezus Simona preimenoval v Petra – skalo ter nato na tej skali sezidal svojo cerkev. Po malici so sledile pestre delavnice ( izstreljevanje raket je privabilo malo morje gledalcev) ter obilno kosilo, zaradi katerega je skoraj zmanjkalo prostega časa. Velike igre pa so šle najbolj na roke utrujenim animatorjem, saj smo si zaradi dežja v miru pogledali risanko v gasilnem domu. Dež nas je pošteno zalil šele potem, ko so šli otroci že domov. V upanju na lepo vreme že nestrpno pričakujemo tretji dan oratorija.

Vrgli smo mreže!

No, pa je za nami prvi oratorijski dan. Imeli smo se z eno besedo: KRASNO! Vse je teklo tako, kot smo si samo želeli. Razdelili smo se v skupine, skupaj smo si pogledali igrico (kjer smo se naučili marsikaj novega o glavnem junaku tega tedna). Apostol Peter in njegov simbol – ključ, sta nas spremljala skozi celoten dan. Spoznali smo že nove prijatelje in ugotovili smo, da ne prihajamo vsi samo iz zavraške in godoviške župnije. Na delavnicah smo pokazali svoje kuharske, plezalne, nogometne, ustvarjalne talente. Svoj talent pa so pokazale tudi kuharice, ki so pripravile odlično kosilo. Tako so bili naši želodčki polni in pripravljeni na nove vragolije, ki smo jih hitro lahko pokazali na vodnih igrah, kjer vode ni primanjkovalo. Za konec smo skupine še na hitro predstavile ime, ter svoj vzklik. Prvi dan je mimo, vsi skupaj pa se že veselimo, kaj se bo dogajalo jutri.

Pa lep pozdravček od vseh udeležencev in animatorjev.

Oratorij se zares začenja

V ponedeljek se v Godoviču začne že naš 10. oratorij, ki je letos pod geslom Na tvojo besedo. Pripravlja ga 40 animatorjev, ki bodo teden preživeli s 114-imi otroki.
Za vse otroke iz Zavraške župnije bo tako kot prejšnja leta organiziran avtobusni prevoz. Avtobus bo iz Zavratca odpeljal ob 8.30 uri in se ustavil še v Doleh in na Veharšah. Zberemo se ob 9. uri in program končamo ob 16ih.
Prosimo, da imate otroci s sabo steklenice za pijačo in pokrivalo za zaščito pred soncem, v primeru dežja pa primerno obutev in obleko ter dežnik. Za prvi dan – ponedeljek, vremenska napoved kaže, da bo sonček, zato bomo imeli vodne igre in prosimo, da imate vsi s seboj za preobleč.
Starši, tudi letos bi potrebovali vašo pomoč pri pripravi malic in zato prosimo da zavraške gospodinje spečete pecivo za v torek, godoviške gospodinje pa za v sredo.
Letos praznujemo prvo obletnico in 10 je že kar lepa številka. Vsi, tako starši, stari starši, tete, strici, kot tudi vsi ostali, ste lepo vabljeni, da se nam pridružite na zaključku, ki bo tokrat na sredini med zavraško in godoviško župnijo - na Veharšah. Ob 18.00 bo zaključna sveta maša na Mravljišah, kjer je vsako leto tudi maša za domovino, bomo pa pot tudi ustrezno označili. Program se bo nadaljeval z zaključno prireditvijo, ki bo praznično obarvana in bo na nogometnem igrišču na Veharšah.
Vsa sprotna obvestila, utrinke in fotografije z oratorija pa boste čez cel teden našli na naši spletni strani in Facebook profilu.

Letos tudi nočni oratorij

Letošnji oratorij bo potekal od 18.-23. avgusta v Godoviču. Nanj se lahko prijavijo otroci rojeni leta 2009 in starejši. Za vse, ki so rojeni leta 2002 ali starejše pa smo letos pripravili tudi novost – nočni oratorij. Z otroki bomo preživeli noč s petka na soboto skupaj, se podali na posebni izziv, zakurili taborni ogenj, si pripravili kaj za pod zob in prespali v šotoru pred župniščem. Zanimiva bo tudi sobota, a vsega vam pa še ne smemo izdati. Se nam upate pridružiti?