Ni aktualnih novic

Oratorij 2017 - Dotik nebes

Geslo letošnjega oratorija je Dotik nebes. Spremljala nas bo Marija, ki jo že dobro poznamo, a njen zgled nam ima še marsikaj povedati. Izbrana je bila za Božjo Mater. Po njej in rojstvu Jezusa se je Bog sklonil k človeku. Lahko rečemo, da se preko nje nebesa dotikajo vsega sveta. Obenem pa je Marija tista, ki nam pomaga priti v nebesa. Jež Zvedav in evangelist Luka nam bosta predstavila Marijino življenje. Skozi njuno pripoved bomo obiskali različna mesta v Sveti deželi: od Nazareta do Betlehema in Jeruzalema pa vse tja do Egipta in Galilejske Kane. Odkrivali bomo, kako je Marija vzgajala Božjega Sina in obenem bila njegova učenka, kako ga je spremljala v njegovih zadnjih in najtežjih urah življenja ter se veselila njegovega vstajenja.
Želimo si, da bi se nas po Mariji nebesa resnično dotaknila in da bi se v nas okrepila želja po tem, da bi tudi mi nekoč prišli v nebesa, v družbo z Jezusom, svetniki in Marijo.

Ogled celotne galerije»

Župnija Godovič