Kateheta na spletu

SREČANJA za starše otrok, ki so se udeleževali veroučnih srečanj v katehetskem letu 2019-2020

• za starše veroučencev sedmega, osmega in devetega razreda: v sredo, 24. junija ob 20. uri, v župnišču v Godoviču;
  • za starše veroučencev prvega, drugega in tretjega razreda: v četrtek, 25. junija ob 20. uri, v župnišču v Godoviču;
  • za starše veroučencev četrtega, petega in šestega razreda: v petek, 26. junija ob 20. uri, v župnišču v Godoviču;

BOGOSLUŽNA PRIPRAVA NA SLAVJE KRSTA – ta bo v Godoviču, v soboto ob 15. uri, v župnijski dvorani – bo v Godoviču, v župnijski dvorani, v petek, 19. junija, ob 17. uri. Priprava vključuje katehezo o krstu, priložnost za sveto spoved in skupno molitev. Primerno je, da se priprave udeležijo poleg staršev tudi botri oz. priče krsta.

PRIPRAVA NA ZAKON

Ste med bodočimi mladoporočenci? Ste morda načrtovali cerkveno poroko in se nameravali udeležili priprave na zakon? Ali pa poznate koga, ki je to želel? Potem je to sporočilo namenjeno vam.

Vsi vemo, kakšen podvig je načrtovanje in organizacija poroke. A epidemija koronavirusa je mnogim prekrižala načrte ... Prepovedana so vsa srečanja in verski obredi, zato ste se morda znašli med tistimi, ki se zaradi ukrepov ne morejo udeležiti priprave na zakon. E-priprava na zakon je tako edina, ki jo je v teh razmerah mogoče izvajati. Prav zato smo se v Zavodu Iskreni odločili, da bomo izjemoma izpeljali še en termin.

Kaj sploh je e-priprava na zakon in kako poteka?

✅Je kakovosten 3-mesečni program, na katerem se zaročenca s pomočjo duhovnega spremljevalca in poročenih parov temeljito pripravita na zakon.
✅Poteka preko spleta - na posebej za to namenjeni platformi.
✅Udeleženci so povezani v skupine; vsako vodita dva voditeljska para, skupaj z duhovnikom.
✅Voditelji udeležencem tedensko pošiljajo vsebine, o katerih se par pogovori in vsak posebej svoja razmišljanja tudi zapiše.
✅Vsebine se nanašajo tako na vsakodnevno skupno življenje kot na področja, ki se najbolj intimno in globoko dotikajo skupnega življenja.

Del e-priprave pa poteka v živo (verjamemo, da bodo do takrat - konec maja - izredne razmere že mimo).

✔️Udeleženci skupaj preživijo vikend, na katerem voditelji spregovorijo o svojih izkušnjah.
✔️Pari prejmejo vsebine, ki so v pripravi na zakon najbolj pomembne.

Zakaj E-priprava na zakon?
1️⃣Ker omogoča obilico možnosti za pogovor.
2️⃣Temeljito vaju pripravi na različne vidike zakonskega življenja.
3️⃣Dobita uradno potrdilo, ki je potrebno za cerkveno sklenitev zakona.

Ker začnemo že čez nekaj dni, se ČIMPREJ prijavita s klikom na povezavo https://www.iskreni.net/programi/event/e-priprava-na-zakon/