MAŠNI STREŽNIKI IN STREŽNICE

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE

sobota, 6. junij:

Godovič

Aleksandra K. in Romana K.

Zavratec

Zavratec štev. 27 in štev. 32

Med. Brdo

Jelka M. (št. 45) in Jožica M. (št. 55)

Binkoštna 9-dnevnica je čas molitve. Zgled so apostoli, ki molijo skupaj z Jezusovimi brati, ženami in Marijo. Iz tega je nastala navada, da molitve k Svetemu Duhu opravljamo devet dni, od Vnebohoda do Binkošti.

Sveti Urban I., papež, je v času svojega pontifikata določil, da

• morajo biti vse bogoslužne posode iz srebra. Dotlej so uporabljali največ steklo in les. Napravil je tudi petindvajset paten za Rim.
  • birmo lahko deli samo škof. Tako mu nekateri napačno pripisujejo ustanovitev zakramenta birme, ki izhaja že iz apostolskih časov.
  • škofov sedež naj bo malo višji in se imenuje tribunal; škof namreč presoja verske zadeve.

Sveti Urban je pretrpel mučeništvo leta 230, v dneh, ko je bil takratni cesar Aleksander Sever odsoten iz Rima. Razmere so izrabili kristjanom sovražni ugledni pogani in nahujskali množice ne le zoper papeža, ampak tudi zoper druge kristjane.

Praznično slavje na god svetega Urbana, komur je posvečena župnijska cerkev v Godoviču, bo v ponedeljek, 25. maja. Vabljeni k udeležbi in sodelovanju pri molitveni uri in slovesni sveti maši.

Zakrament svete spovedi lahko prejmete v domačem kraju in sicer:

• v Godoviču (župnišče), v ponedeljek, 25. maja od 1700 do 1830;
  • na Medvedjem Brdu (cerkev), v torek, 26. maja od 1700 do 1830;
  • v Zavratcu (cerkev), v sredo, 27. maja od 1700 do 1830.

Spovednik: domači župnik (v zakristiji), svetogorski pater (v spovednici).

Obisk bolnih in starejših zaradi spovedi, maziljenja, evharistije:

• v Godoviču, v ponedeljek popoldan, od 1400 do 1600;
  • na Medvedjem Brdu, v torek popoldan, od 1400 do 1600;
  • v Zavratcu, v sredo popoldan, od 1400 do 1600.

DUHOVNO ŽIVLJENJE in OSEBNO VERO lahko oblikujemo in gradimo tudi s pomočjo vsebin, ki jih najdemo na različnih spletnih straneh: https://portal.pridi.com/   http://sku.rkc.si/   https://katoliska-cerkev.si/

Gradbena dela na župnijski cerkvi Svetega Urbana potekajo uspešno in po predvidenem planu. Sredstva za statično sanacijo objekta je zagotovila država, druga dela pa so breme župnije.

Iskreno in vljudno vas prosim za prispevek pri obnovitvenih delih, ki so in še bodo nastali zardi menjave oken, krstnega kamna, električne inštalacije in del v zakristiji. Zdi se, da bi bile vse investicije lahko poravnane, če vsak župljan oz. župljanka, ki prejema kakršen koli prihodek, prispeva 100 €. Odločitev pa je seveda prepuščena vsakemu posamezniku, ki pozna svoj gmotni položaj in ve, koliko lahko prispeva po svojih zmožnostih.

Dar lahko izročite osebno župniku ali pa ga nakažete na TRR župnije Godovič: SI56 0475 2000 2961 169 (Nova KBM) s pripisom »za popravila cerkve svetega Urbana«. Hvala.

____________________________________________________________________________________________

Darovi – denarni prispevki za cerkev svetega Urbana v Godoviču – ta teden (od 17. do 23. maja): 500 € (pet dobrotnikov)

Iskreno se zahvaljujem vsem za darežljivost in pomoč.